توافقنامه هوشمندآریا و مشتریان
این توافق‌نامه بین خریدار محصولات هوشمندآریا و کلیه مشتریان حقیقی و حقوقی آن، مورد موافقت قرار میگیرد.

محصول و تراکنش:

 1. دقت در توضیحات و تصاویر محصول: هوشمند آریا بر شفافیت و درستی اطلاعات محصول تعهد می‌دهد و از هرگونه مورد گمراه‌کننده عمدی اجتناب می‌کنند.
 2. شفافیت قیمت: تمامی هزینه‌ها از جمله قیمت پایه، مالیات و هزینه‌های حمل‌و‌نقل قبل از خرید به‌طور واضح نمایش داده می‌شود و مورد توافق قرار می‌گیرد.
 3. تایید و اصلاح سفارش: در حالتی‌که مشتری اقدام به اصلاح یا تغییر سفارش خود نماید، تنها در صورتی‌که کالای مورد سفارش ارسال نشده باشد، این امر مورد پذیرش قرار می‌گیرد.
 4. روش‌های پرداخت و امنیت: روش‌های پرداخت موجود در فروشگاه‌آنلاین هوشمند آریا، روش‌های پذیرفته‌شده، ایمن، شفاف و آزموده‌شده هستند و توسط بهترین تامین‌کننده‌گان پرداخت اینترنتی در کشور پشتیبانی می‌شوند. خاطرنشان می‌گردد که  تمام داده‌های مشتری محافظت می‌شوند و برای مقاصدی به جز خرید‌های فروشگاه استفاده نمی‌شوند.
 5. حمل‌و‌نقل و تحویل: زمان‌های تحویل کالا به آدرس‌های ارائه‌شده از سوی مشتری تخمینی هستند. هزینه‌های حمل‌و‌نقل، ارسال و اطلاعات ردیابی کالا ارائه شده از اداره پست بوده و دقیق و در دسترس هستند و به مشتری ارائه می‌شود.
 6. بازگشت و تعویض: به‌علت حساسیت‌های بالا در محصولات و سفارش مشتریان محترم و همچنین اصل احترام به نوبت‌دهی‌های سفارشات دیگر مشتریان از سوی هوشمندآریا، امکان عودت یا تعویض کالا در شرایط خاص ( مشکل در کیفیت کالا و عدم تطابق با سفارش مشتری و اشکالات فنی) با بررسی موضوع از سوی این فروشگاه، ممکن است. تعویض فقط در صورت امکان دارد که بسته بندی کالا باز نشده باشد و شرایط آکبند بودن آن بدون خدشه بوده باشد. در شرایط دیگر مورد پذیرش نبوده و قابل اجرا نیست.
 7. بازپرداخت و لغو سفارش: لغو سفارش در صورتی‌که هوشمند آریا قادر به تامین کالا نباشد، صورت می‌گیرد و وجه پرداختی از سوی مشتری در بازه زمانی 24 تا 48 ساعت از زمان اعلام لغو سفارش، عودت‌داده می‌شود.
 8. حریم خصوصی داده‌ها: هوشمندآریا متعهد می‌شود تمام اطلاعات ارائه‌شده از سوی مشتری را صرفا برای خود نگه‌دارد و بر اساس سفارشات مشتری در راستای بهبود روابط با ایشان و حفظ روابط تجاری و افزایش آن، بهره‌برداری کند. لذا متذکرمی‌شویم که اطلاعات فقط و فقط در این مجموعه باقی خواهد ماند و در دسترس غیر نخواهد بود.
 9. ضمانت‌ها: هوشمند آریا موظف به‌ارائه و تامین کالا، با کیفیت قید شده به مشتری است. همچنین این تعهد را در خصوص کیفیت کالای ارائه‌شده می‌دهد که سالم و مطابق سفارش برای مشتری ارسال‌گردد. در صورت وجود خطا در این موضوع، بلافاصله اقدام به جبران خسارت خواهیم نمود.
 10. مسئولیت ما: ما موظف به تامین سفارش مشتریان گرامی مطابق نیاز آن‌ها و در قبال مبالغ مورد توافق هستیم، لذا مسئولیت این امر را تا زمان تحویل کالا به ایشان پذیرفته و بر آن پای‌بندیم.
 11. حقوق مادی و معنوی کالا: با توجه‌به اینکه هوشمندآریا واحد بازرگانی با مجوزهای قانونی کامل است، مالکیت کامل مادی و معنوی فروش کالای خود را پیگیری می‌کند و چنان‌چه فروش کالای تولیدی این مجموعه با نام و برندی دیگر از سوی شخص یا سازمانی صورت بگیرد، این مجموعه حق پیگیری حقوق تضییع شده خود را دارد.
 12. قانون حاکم: این توافقنامه بر اساس قوانین حاکم بر تجارت و کسب‌و‌کار جاری در مملکت جمهوری اسلامی ایران و شرایط حاکم بر آن اقدام به فروش و خرید کالای خود می‌نماید و بر این اصل و شروط همواره پای‌بند است.
 13. احترام متقابل: هوشمندآریا تعهد می‌دهد با احترام و ادب با مشتریان خود رفتار کند.

محصول و تراکنش:

 1. دقت توضیحات و تصاویر محصول: مشتری موظف است تا اطلاعات مندرج در خصوص مشخصات فنی و تکمیلی هر کالا را بررسی کند و بر اساس آن‌ها اقدام به سفارش‌گذاری نماید.
 2. قیمت: هزینه‌های خرید کالا و حمل‌ونقل آن (مگر در شرایط مورد توافق) بر عهده مشتری است. 
 3. تایید و اصلاح سفارش: تایید و پرداخت وجه سفارش به منزله پذیرش شرایط کالای استاندارد از سوی مشتری بوده و عودت آن در شرایط عدول از کیفیت و استانداردهای تعیین‌شده از سوی تولید کننده، مورد پذیرش هوشمندآریا است.
 4. بازپرداخت و لغو سفارش: فرایند عودت کالا در بندهای 3 این قسمت و بند 6 تعهدات هوشمندآریا اعلام‌شده است.

رفتار مشتری:

 1. فروش کالا به غیر: هوشمند آریا بر این تصور که مشتری کالای خریداری‌شده را برای مصرف آن می‌خرد، اقدام به معامله می‌کند و مشتری موظف به اجرای این عهد می‌باشد. در بند 11 تعهدات هوشمند آریا به این موضوع و عواقب عدم توجه به آن اشاره شده است.
 2. رفتار قابل قبول در پلتفرم فروشگاه: مشتری به‌عنوان ارزشمندترین دارایی هوشمندآریا مورد احترام است و قطعا اقدام به امور ناهنجار مثل خرابکاری‌های اینترنتی و ... نخواهد کرد و در صورت بروز این امر، عواقب آن را می‌پذیرد و به هوشمندآریا اجازه پیگیری موضوع را از مجاری قانونی مانند پلیس فتا و ... می‌دهد.
 3. مالکیت محتوای تولید شده توسط کاربر: مالکیت محتوایی که کاربر به عنوان نظرات و انتقادات و پیشنهادات در سایت درج می‌کند با هوشمند آریا بوده و اجازه استفاده از آن‌ها را در صورت و شکل‌های مختلف را دارد.

حل اختلاف:

 1. قانون حاکم: معاملات بین مشتری و هوشمندآریا در ساختار قوانین جمهوری اسلامی ایران صورت گرفته و  در این شکل و ساختار هم قابل پیگیری و بررسی است.
 2. مکانیزم حل اختلاف: مشکلات و اختلاف‌هایی که احیانا در پروسه فروش بین مشتری و هوشمندآریا بروز کند ابتدا به‌صورت مشترک بررسی می‌شود و در صورت نتیجه نگرفتن از این روش، قابل ارائه به مجامع قانونی است.

ملاحظات اضافی:

 1. دسترسی پذیری: کاربر در هر لحظه اختیار دارد به اطلاعات کاربری و تاریخچه سفارشات و لیست علاقه‌مندی‌های خود دسترسی داشته و اقدام به اصلاح و تغیر آن‌ها نماید.
 2. خاتمه سرویس: مشتری مختار است در هر لحظه‌ای که تمایل دارد اقدام به ترک هوشمند آریا و ایراد قرارداد با افراد دیگر تامین‌کننده کالای مشابه نماید.
 3. رعایت قوانین و مقررات: مشتری مانند هوشمند آریا موظف به اجرای تمام موارد اعلام شده در این توافق‌نامه می‌باشد.
 4. بررسی و پذیرش شرایط: مشتریان قبل از تکمیل خرید فرصت دارند شرایط و ضوابط را بررسی و بپذیرند.
 1. قوه قهریه: در شرایط خاص مانند جنگ، سیل و زلزله و ... ممکن است تعهدات کمی از زمان‌بندی‌ها و شرایط توافق‌شده منحرف شوند و این از سوی دو طرف پذیرفته‌شده است.
 2. خاتمه سرویس: هر سفارش با پرداخت مبلغ آن از سوی مشتری آغاز و با حفظ شرایط بند 11 تعهدات مشتری با تحویل آن به مشتری پایان می‌گیرد.
 3. رعایت قوانین و مقررات: هر دو طرف توافق می‌کنند که در تمام مراحل، اقدامات آن‌ها با تمام قوانین و مقررات مندرج در این توافق‌نامه مطابقت داشته باشد.
 4. بررسی و پذیرش شرایط: مشتریان قبل از تکمیل خرید فرصت دارند شرایط و ضوابط را بررسی و بپذیرند و هوشمند آریا این اصول را بر خود پذیرفته شده تلقی می‌کند.
 5. بررسی و به‌روز رسانی منظم توافق‌نامه: شرایط و ضوابط به‌طور دوره‌ای بررسی و به‌روز می‌شوند تا تغییرات در قوانین، مقررات یا سیاست‌های فروشگاه را منعکس کنند.

علاوه بر موارد بالا:

 • ارتباطات: هر دو طرف توافق می‌کنند که در مورد هر گونه سوال، نگرانی یا مشکلی به طور واضح و سریع ارتباط برقرار کنند.
 • صداقت و شفافیت: هر دو طرف توافق می‌کنند که در طول معامله با صداقت و شفافیت عمل کنند.
 • احترام متقابل: هر دو طرف توافق می‌کنند که با احترام و ادب با یکدیگر رفتار کنند.